Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Rozpoczął się Nowy 2015 Rok i nadszedł czas podsumowań pracy w Polskim Przeglądzie Chirurgicznym. W 2014 roku w porównaniu z poprzednimi latami, ponownie wzrosła liczba cytowań artykułów opublikowanych na łamach PPCh. Jest to jeden z najważniejszych wskaźników świadczących o rozwoju naukowym pisma, dlatego taki wzrost bardzo nas cieszy. Odnotowaliśmy także jeszcze większe zainteresowanie publikowaniem prac wśród zagranicznych autorów. PPCh otrzymał również najwyższą w swojej historii wartość Index Copernicus wynoszącą za 2013 rok 7,12 pkt. W minionym roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie przeprowadziło ewaluacji czasopism naukowych, co wiąże się z utrzymaniem 6 pkt dla PPCh.

                Jako Redaktor Naczelny muszę przyznać, że z polskich ośrodków otrzymujemy bardzo dużą liczbę prac o charakterze opisów przypadków, jest to liczba na tyle duża, że po pozytywnej opinii recenzentów czas oczekiwania na publikacje przekracza rok. Niestety z przykrością stwierdzam, że jest mimo naszych starań liczba zgłaszanych prac oryginalnych z polskich ośrodków jest skrajnie niska, mocno ufam, że w tym roku sytuacja się poprawi. Szanowni Państwo chciałbym jeszcze raz gorąco zachęcić Państwa do publikowania oryginalnych prac naukowych na łamach Polskiego Przeglądu Chirurgicznego.

Szanowni Państwo, w imieniu Komitetu Naukowego i Redakcji Polskiego Przeglądu Chirurgicznego mam przyjemność złożyć Państwu życzenia wszelkiej pomyślności w 2015 Roku.

Z wyrazami szacunku,

Prof. dr hab. n med. Adam Dziki

Redaktor Naczelny Polskiego Przeglądu Chirurgicznego

Jak zostać członkiem TCHP?

Dowiedz się, jak możesz zostać członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich ...

CZYTAJ WIĘCEJ ...

Informacje ogólne o TChP

Celem Towarzystwa Chirurgów Polskich jest:

  • szerzenie zdobyczy nauki wśród chirurgów,
  • zachęcanie i wdrażanie chirurgów do pracy naukowej,
  • współdziałanie w organizowaniu ochrony zdrowia i doskonaleniu chirurgów we współpracy z Izbami Lekarskimi,
  • promowanie i ułatwianie kontaktów z ośrodkami chirurgicznymi w kraju i zagranicą,
  • ...

Czytaj więcej ...

Kalendarz wydarzeń

Maj 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Partnerzy