Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,
Towarzystwo Chirurgów Polskich gorąco rekomenduje swoim członkom udział w ogólnopolskim badaniu pt. „Ocena terapii żywieniowej w polskich szpitalach”, które jest organizowane przez Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu
Niedożywienie niesie za sobą szereg konsekwencji odbijających się na całokształcie leczenia, dlatego tak ważne jest jego wczesne rozpoznanie oraz wdrożenie odpowiedniego postępowania.

Badanie skierowane jest do oddziałów chirurgicznych, intensywnej opieki medycznej, anestezjologii, neurologii oraz internistycznych, jak również wszystkich innych oddziałów, które zechcą zaangażować się i wziąć udział w badaniu. Naszym głównym celem jest zmniejszenie częstości występowania niedożywienia szpitalnego. Pomóc ma w tym oszacowanie liczby osób niedożywionych w polskich placówkach medycznych oraz analiza procedur żywieniowych wdrażanych w trakcie hospitalizacji.

Badanie będzie polegało na wypełnieniu ankiety raportującej stan odżywienia pacjentów, jak również metody żywienia zastosowane podczas leczenia chorych w szpitalach. Badanie odbędzie się w dniach 19-23 marca 2018 roku, będą do niego kwalifikowani pacjenci wypisywani w tych dniach z danego oddziału szpitalnego. Liczba ankiet przypadających na dany szpital/ oddział jest nieograniczona. Badanie jest anonimowe i zdepersonalizowane.
Uzyskane wyniki, umożliwią ocenę aktualnego stanu wiedzy oraz wypracowanie zaleceń, których zadaniem będzie wzmocnienie kompleksowej opieki dla poprawy wyników leczenia pacjentów.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w badaniu.
Podstawowe informacje:
1. W badaniu może wziąć udział każdy szpital. Jeżeli nie otrzymali Państwo bezpośredniego zaproszenia, prosimy o wysłanie zgłoszenia do udziału w badaniu na adres: katarzyna.makolska@procontent.pl
2. Badanie należy przeprowadzić w dniach 19-23 marca 2018 roku. Do badania kwalifikowani są pacjenci wypisywani z danego oddziału szpitalnego w tym okresie
3. Wydrukowane formularze badań zostaną dostarczone placówkom do 16 marca 2018 roku. Ankietę można wypełnić również online na stronie https://www.interankiety.pl/i/N8yqQGq8 (on-line dostępny jest połączony formularz obejmujący również pytania dla OIT)
4. Prosimy o wypełnienie dowolnej liczby arkuszy badania
5. Wypełnione formularze w wersji drukowanej należy odesłać na adres: Procontent, Marszałkowska 140/46, 00-061 Warszawa (zaadresowane koperty zwrotne wraz ze znaczkiem znają Państwo w przesyłce z formularzami badania)

 

Jak zostać członkiem TCHP?

Dowiedz się, jak możesz zostać członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich ...

CZYTAJ WIĘCEJ ...

Informacje ogólne o TChP

Celem Towarzystwa Chirurgów Polskich jest:

  • szerzenie zdobyczy nauki wśród chirurgów,
  • zachęcanie i wdrażanie chirurgów do pracy naukowej,
  • współdziałanie w organizowaniu ochrony zdrowia i doskonaleniu chirurgów we współpracy z Izbami Lekarskimi,
  • promowanie i ułatwianie kontaktów z ośrodkami chirurgicznymi w kraju i zagranicą,
  • ...

Czytaj więcej ...

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Partnerzy