Podczas wrześniowego kongresu TChP w Toruniu po raz pierwszy zorganizowana zostanie sesja video. Będą to 2 duże panele (każdy trwający 90 min.). Celem sesji jest przedstawienie oryginalnego podejścia do problemów chirurgicznych, zaprezentowanie nowej techniki operacyjnej, sposobów radzenia sobie z powikłaniami. Wzorujemy się na tego typu spotkaniach, które są bardzo popularne podczas zagranicznych kongresów chirurgicznych.

Dlatego w imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich, którzy nagrywają swoje operacje do zgłaszania swoich tematów wystąpień.

Kilka ważnych informacji technicznych związanych z planowaną sesją:

- sesja będzie sesją filmową to znaczy, że prezentacja powinna polegać na odtworzeniu filmu, w trakcie którego prezentujący będzie na bieżąco komentował to co przestawia film

- czas filmu powinien wynosić maksymalnie 7 minut (+3 minuty na dyskusje)

- tematyka filmów może obejmować chirurgię laparoskopową, otwartą oraz endoskopię zabiegową

- film może przedstawiać oryginalne przedstawienie całej procedury chirurgicznej, ale również niektóre fragmenty zabiegu (np. nowatorską technikę zespolenia) oraz np. anomalie anatomiczne, rzadkie przypadki schorzeń o nietypowej lokalizacji itp.

- nagrane filmy powinny być wysokiej jakości, aby uczestnicy sesji nie mieli problemów z identyfikacją materiału prezentowanego podczas operacji

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich planujących swój udział w kongresie TChP. Jeśli w swoich materiałach masz video, które Twoim zdaniem pomoże innym chirurgom w poprawie swoich umiejętności lub rozszerzy wiedzę z zakresu chirurgii, prosimy o kontakt.

Liczymy, że liczba zgłoszeń przekroczy dopuszczalny „czas antenowy”, dlatego zastrzegamy sobie prawo do wyboru tylko niektórych materiałów video. Wierzymy, że dzięki temu stworzymy wspólnie ciekawą i pouczającą sesję, a jakość prezentowanych materiałów będzie bardzo dobra.

Swoje zgłoszenia tematów prosimy kierować mailowo na adres prof. Michała Pędziwiatra (mpedziwiatr@gmail.com).

Na zgłoszenia Waszych pomysłów czekamy do 31.05.2021 r. Dopiero w drugiej kolejności będziemy prosić o wysłanie materiału wideo.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z prof. M. Pędziwiatrem (mpedziwiatr@gmail.com)

Jak zostać członkiem TCHP?

Dowiedz się, jak możesz zostać członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich ...

CZYTAJ WIĘCEJ ...

Informacje ogólne o TChP

Celem Towarzystwa Chirurgów Polskich jest:

  • szerzenie zdobyczy nauki wśród chirurgów,
  • zachęcanie i wdrażanie chirurgów do pracy naukowej,
  • współdziałanie w organizowaniu ochrony zdrowia i doskonaleniu chirurgów we współpracy z Izbami Lekarskimi,
  • promowanie i ułatwianie kontaktów z ośrodkami chirurgicznymi w kraju i zagranicą,
  • ...

Czytaj więcej ...

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Partnerzy