W dniu 25.06.2022r. we Wdzydzach odbył się "Rejs z Ekspertem". Rejs statkiem po Jeziorze Wdzydzkim stał się okazją do poszerzania wiedzy i relaksu na łonie przyrody. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Oddział Gdański Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Gościem specjalnym był prof. dr hab. n. med. Andrzej Budzyński Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie - wybitny specjalista w zakresie chirurgii ogólnej. Bazując na obszernym materiale wideo ekspert dzielił się własnymi doświadczeniami - jak skutecznie uniknąć powikłań w chirurgii.

Specjaliści z całego województwa pomorskiego i nie tylko mieli możliwość wymiany własnych doświadczeń, z które spotkały ich w ramach praktyki lekarskiej. Poddawanie wnikliwej analizie konkretnych nietypowych przypadków podczas szkoleń oraz wymiana doświadczeń, pozwalają na podnoszenie wiedzy i umiejętności zespołów chirurgicznych, tym samym zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów.

Prof. Andrzej Budzyński jako specjalista z bogatym doświadczeniem podczas swojej prezentacji mówił również o tym jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry chirurg. Poruszył także kwestie związane z systemowymi problemami z jakimi borykają się specjaliści chirurgii. Natomiast szczególną swoją uwagę poświęcił na wyjaśnienie dlaczego mimo wszystko warto wykonywać tę profesję. Zachęcamy do zapoznania się z inspirującą rozmową Prof. Andrzej Budzyńskiego z redakcją kościerskie info: tutaj

Przewodniczący Oddziału Gdańskiego TChP, dr hab.n. med. Wojciech Makarewicz

Jak zostać członkiem TCHP?

Dowiedz się, jak możesz zostać członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich ...

CZYTAJ WIĘCEJ ...

Informacje ogólne o TChP

Celem Towarzystwa Chirurgów Polskich jest:

  • szerzenie zdobyczy nauki wśród chirurgów,
  • zachęcanie i wdrażanie chirurgów do pracy naukowej,
  • współdziałanie w organizowaniu ochrony zdrowia i doskonaleniu chirurgów we współpracy z Izbami Lekarskimi,
  • promowanie i ułatwianie kontaktów z ośrodkami chirurgicznymi w kraju i zagranicą,
  • ...

Czytaj więcej ...

Kalendarz wydarzeń

Maj 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Partnerzy