Serdecznie zachęcamy do wstąpienia w poczet członków Sekcji Przepuklin Towarzystwa Chirurgów Polskich. Zaproszenie dotyczy wszystkich chirurgów chcących doskonalić swoje umiejętności w dziedzinie herniologii (zarówno specjalistów, jak i rezydentów), członków Towarzytswa Chirurgów Polskich ( z opłaconymi składkami TCHP)

Sekcja przechodzi odrodzenie w nowej formule i formie. Całość ma jednak kontynuować wieloletnie tradycje i dokonania dotychczasowych ekip sterujących Sekcją.

Przede wszystkim zapraszamy na nową stronę: https://www.sekcjaprzepuklin.pl . Znajdą tam Państwo szereg informacji odnośnie planowanych kursów, kongresów, ale także materiały edukacyjne i pomoce mogące przydać się Waszym pacjentom  i Wam samym. 

Wszystkich chętnych do wstąpienia do Sekcji Przepuklin prosimy o wypełnienie odpowiedniego formularza znajdującego się na portalu.

Z racji aktualizacji listy dotychczasowych członków Sekcji, prosimy o wypełnienie formularza także tych, którzy dotychczas byli zapisani do Sekcji.

Naszym celem jest stworzenie otwartej społeczności zainteresowanej chirurgią przepuklin i rekonstrukcji przedniej ściany brzucha. W związku z tym startujemy także z nową grupą facebookową (https://www.facebook.com/groups/2986159038184597), której celem będzie wymiana poglądów, doświadczeń, dyskusja i pomoc w trudnych klinicznie przypadkach. Nasz plan na najbliższą kadencję obejmuje:

 1. Organizację darmowych kursów dla członków Sekcji Przepuklin pod egidą Towarzystwa Chirurgów Polskich 
 2. Organizacja internetowych wykładów (webinarów) w odstępie 2-miesięcznym. Temat webinaru będzie wybierany bezpośrednio w głosowaniu przez członków Sekcji Przepuklin. Następnie temat będzie przedstawiany przez jednego eksperta z wcześniej wyznaczonego grona.
 3. W planach jest organizacja szkolenia o nazwie HerniaCompact, którego pomysłodawcą i twórcami jest Niemieckie Towarzystwo Przepuklinowe. W planach, oprócz zajęć teoretycznych, będzie także przeprowadzenie zabiegów na kadawerach. Nie zabraknie znanych wykładowców zza granicy. 
 4. Organizacja Ogólnopolskich Dni Przepuklinowych w okolicy października 2024.
 5. Zaplanowanie i rozpoczęcie kolejnego (po MEFI TRIAL) badania wieloośrodkowego.
 6. Nagrywanie cyklicznych podcastów w formie dyskusji/wykładu prowadzonych przez eksperta/ekspertów z Sekcji Przepuklin

Każdy chirurg zasilający Sekcję otrzyma certyfikat potwierdzający swoje członkostwo. Całość przedsięwzięcia patronuje Prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich – prof. Krzysztof Zieniewicz, za którego wsparcie bardzo dziękuję.

Przewodniczący Sekcji – Mateusz Zamkowski

Jak zostać członkiem TCHP?

Dowiedz się, jak możesz zostać członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich ...

CZYTAJ WIĘCEJ ...

Informacje ogólne o TChP

Celem Towarzystwa Chirurgów Polskich jest:

 • szerzenie zdobyczy nauki wśród chirurgów,
 • zachęcanie i wdrażanie chirurgów do pracy naukowej,
 • współdziałanie w organizowaniu ochrony zdrowia i doskonaleniu chirurgów we współpracy z Izbami Lekarskimi,
 • promowanie i ułatwianie kontaktów z ośrodkami chirurgicznymi w kraju i zagranicą,
 • ...

Czytaj więcej ...

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Partnerzy